Elektrocentrály

Elektrocentrála je zařízení používané v míste kde není k dispozici běžná rozvodová síť, jako zdroj energie nebo jako záložní zdroj, aby byla zajištěna nepřetržitá dodávka energie. Jsou složené ze spalovacího motoru a generátoru. Spalovací motor může být benzínový, nebo naftový, generátor může být buď dynamo, nebo alternátor.

V praxi fungují následovně: Za normálních okolností dodavatel elektřiny dodává energii přes automatický přepínač do konkrétního místa (firma, domácnost) a elektrocentrála je vypnuta. Ve chvíli, kdy je dodávka energie odpojena nebo omezena, centrála se nastartuje. Důležitou roli má přepínač, který má za úkol zabránit, aby se energie dostala zpět do sítě. Jinak by totiž mohlo dojít ke zranění elektrickým proudem. Po obnovení dodávky elektřiny se elektrocentrála opět vypne.

Existuje několik druhů elektrocentrál. Dělíme je na jednofázové elektrocentrály (230V), které se využívají například pro ruční nářadí, toných a osvětlovacích těles apod. Dalším typem jsou třífázové elektrocentrály (380V) s častým uplatněním u vetších stavebních prací, rodinných domech, pro pily, svářečky a náročnejší provoz. Kufříkové elektrocentrály mají snadné ovládání, instalaci a manipulaci. Hodí se především pro občasné použití nebo jako záložní zdroj. Pokud jsou navíc vybaveny invertorovou regulací, mohou se s nimi napájet i citlivější zařízení (televize, počítač, atd.).

U nás najdete široký výběr elektrocentrál od výrobců HERON, SHARKSEXTOL, EINHELL, GÜDE a dalších. Využijte naší nabídky kvalitních elektrocentrál za skvělé ceny! Pokud budete mít zájem, rádi Vám poradíme!

Zobrazit více >>>
TUSON

Cena

14357 14358

Výrobci

Krytí IP

 

Hmotnost

 

Motor

   

Objem nádrže

 

Druh paliva

 

Jmenovitý výkon