Vyvětvovací pily

GARDENA
GÜDE
MAKITA
DEWALT
BOSCH DIY
Oblíbenosti Hodnocení Ceny Ceny
Vyvětvovací pily

Vyvětvovací pily od předních světových výrobců

Vyvětvovací pily ocení každý majitel zahrady. Když potřebujete ostříhat větve vzrostlých stromů, často se budete potýkat s tím, že na místa řezu nedosáhnete. Lézt na žebřících, nebo dokonce na strom samotný je ale poměrně nebezpečné a často i nemožné. Vyvětvovací pily tento problém řeší.

Proč si pořídit vyvětvovací pilu?

S vyvětvovací pilou můžete snadno prořezat větve, které jsou i několik metrů vysoko, aniž byste museli kamkoli vylézat. Typickým příkladem použití je prořezávání ovocných stromů, vyvětvovací pily ale dobře poslouží i při úpravě několik metrů vysokých živých plotů.

Vyvětvovací pila má podobu malé řetězové pily, jejíž součástí je několikametrová tyč – rukojeť. Na konci rukojeti je možné pilu ovládat. Díky tomu můžete s pilou řezat i ve zmíněných těžko přístupných místech, přestože pohodlně stojíte na bezpečném místě.

Jaké existují typy vyvětvovacích pil a k čemu se hodí?

Vyvětvovací pily můžeme rozdělit dle typu pohonu. Mají buď klasický spalovací motor, nebo motor elektrický, který může být napájen buď přímo ze sítě, nebo z akumulátoru. Jak se liší tyto pily svými vlastnostmi a kterou konkrétně byste si měli vybrat?

Akumulátorové vyvětvovací pily

Velice populární jsou v poslední době zejména pro domácí použití akumulátorové vyvětvovací pily. Není tak divu, že nabídka těchto pil se v obchodech výrazně rozšířila. Výhodou aku vyvětvovacích pil je relativně tichý a klidný chod (ve srovnání s benzinovou pilou) či absence přívodní šňůry (kterou naopak mají elektrické vyvětvovací pily).

Hlavní nevýhodou je naopak akumulátor, který zpravidla vydrží maximálně několik desítek minut řezání. Zejména v případě, že máte na zahradě větší množství stromů a keřů, které potřebujete pravidelně prořezávat, může pro vás být akumulátor omezující. Aku pily také mohou mít ve srovnání s alternativami nižší výkon, hodí se tak spíše na tenčí větve.

Elektrické vyvětvovací pily

Tichým chodem, nízkými vibracemi i jednoduchou údržbou se podobně jako aku pily vyznačují také elektrické vyvětvovací pily. Oproti nim ale nabídnou změnu, která je současně hlavní výhodou i nevýhodou.

Elektrické vyvětvovací pily jsou totiž zapojené přímo do sítě. Díky tomu odpadá starost s omezenou kapacitou a výdrží baterie, zároveň se ale musíte připravit na to, že se vám pod nohama bude plést přívodní kabel. Budete také potřebovat dostatečně dlouhý prodlužovací kabel, abyste se s pilou od nejbližší zásuvky dostali tam, kam potřebujete. Elektrické vyvětvovací pily jsou skvělou volbou pro každého, kdo pilu potřebuje použít jen jednou za dlouhý čas.

Benzinové vyvětvovací pily

Třetí variantou, kterou můžete zvolit, jsou benzinové vyvětvovací pily. Ty nabízejí maximální výkon, na plný výkon navíc můžete řezat prakticky neomezeně dlouhou dobu (když dojde benzin, jednoduše během chvíle doplníte nádrž), přitom se vám v cestě nebudou plést žádné kabely.

Mezi hlavní nevýhody patří hlučnost, vibrace a kouř. Kvůli tomu může být dlouhodobá práce s pilou pro někoho nepříjemná. Ke spalovacímu motoru se vážou také zvýšené nároky na údržbu.

Vyvětvovací pily můžete koupit on-line na KAMODY

Pro vyvětvovací pilu nemusíte do kamenného obchodu. Můžete si ji snadno objednat na internetu v internetovém obchodě KAMODY.cz. V nabídce najdete vyvětvovací pily značek GARDENA, GÜDEMAKITA, RIWALL, DEWALT, BOSCH DIY, STANLEY, KÄRCHER, BLACK & DECKER či METABO.

Vybírat díky tomu můžete z několika desítek modelů, z nichž drtivou většinu má e-shop přímo skladem, a tak se lze spolehnout na rychlé doručení podobně jako na kvalitní komunikaci ze strany e-shopu.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.