Bazény a vodní sporty

GARDENA
Oblíbenosti Hodnocení Ceny Ceny
Bazény a vodní sporty

Pořízení bazénů online nebylo nikdy snazší

Je vaším snem mít na své zahradě bazén, u kterého se můžete během letních dnů zchladit? Máme pro vás dobrou zprávu – jeho pořízení přes internet nikdy nebylo snazší. A kdyby vám bazén byl náhodou málo, co takhle umístit na zahradu i vířivku?

Výhody domácího bazénu nebo vířivky na zahradě

Rodinný dům se zahradou, na které bude vlastní bazén, to je životní sen mnoha rodin. Zatímco splnění první části je běh na dlouhou trať, s tou druhou to tak těžké není. Bazén můžete mít na zahradě doslova za pár dní. Jaké má takový bazén výhody?

Zahrada by vás měla dobíjet energií

Určité povinnosti se samozřejmě k zahradě vážou. Nikdo by se na ní ale neměl upracovat – zahrada má sloužit především k potěšení a odpočinku. Měla by vás nabíjet energií. Odpočinkové zázemí s bazénem je k tomu jako stvořené.

Bazén si budete užívat především během teplých dnů. Když se do bazénu ponoříte, voda vám poskytne osvěžení, které během nekonečných přívalů vedra potřebujete jako sůl.

Nezapomeňme na skutečnost, že plavání patří k vůbec nejzdravějším druhům pohybu. Je vhodné v každém věku, ať už jako prevence, nebo jako šetrný způsob rehabilitace při problémech s pohybovým aparátem. Vhodné je i pro seniory nebo těhotné ženy. Vlastní bazén tak můžete využít i ke zdravějšímu životnímu stylu.

Nic není zadarmo a pravidelné využívání veřejného plaveckého stadionu se může prodražit. Vedle ceny vstupného připočtěte i náklady na dopravu. Dlouhodobě se tak může investice do vlastního bazénu finančně vyplatit, zejména pokud veřejné bazény navštěvujete opravdu často.

Jaké typy bazénů jsou v nabídce?

Chcete-li bazén pořídit rychle a levně, budete vybírat z nadzemních bazénů. Právě nadzemní bazény vynikají jednoduchou konstrukcí, postavit je můžete prakticky kdekoliv, kde máte rovný a pevný podklad.
Nejlevnější variantou je nafukovací bazén, zpravidla z gumy nebo PVC. Počítejte ale s tím, že jeho životnost se bude pohybovat v řádu jednotek let.

Zlatou střední cestou jsou rámové bazény. Jde o stabilní bazény s dobrým poměrem cena výkon. Svou roli ale hrají i použité materiály. Levnější jsou bazény s plastovou konstrukcí, robustnější alternativou je konstrukce dřevěná či ocelová, takové nadzemní bazény také bývají větší.

Jste-li ochotni investovat vyšší částku do bazénu, který vydrží mnoho a mnoho let, pak vsaďte na pevný bazén zapuštěný do země. Musíte ale počítat s vyhloubením jámy, realizace tak nějakou dobu zabere.

Filtrace je vždy dobrou volbou

I k malému nafukovacímu bazénu můžete pořídit filtraci. Díky té dokážete v bazénu udržet čistotu a uhlídat kvalitu vody. V bazénu se tak nebudou množit bakterie. Vybírat můžete z populárnější filtrace pískové, levnější alternativou je kartušová filtrace, vhodná zejména pro nejmenší bazény.

I když ale filtraci máte, měli byste bazén pravidelně ručně čistit, vybírat nečistoty a dle potřeby o vodu pečovat pomocí bazénové chemie.

Vířivky už nemají na terasách jen ti nejbohatší

Vířivka je často prezentována jako symbol luxusu. Kdo má doma na terase vlastní vířivku, ten už musí být skutečně bohatý. Je tomu ale opravdu tak? 

Vířivka je dnes cenově dostupným vybavením, které se zcela běžně dostává na terasy a zahrady u rodinných domů nebo na víkendové chalupy. Ceny levnějších vířivek začínají pod 10 000 Kč. 
Co by měla správná vířivka nabídnout? Masážní trysky s pulzačním nebo rotačním efektem, vestavěný ohřev vody a systém zajišťující neustálou cirkulaci a filtraci vody, díky čemuž je voda neustále čistá a správně teplá. Vířivky také mívají vestavěné ovládání, se kterým můžete snadno upravit aktuální nastavení.

Bát se nemusíte ani nepřízně počasí, vířivky jim dnes bez větších problémů odolávají. Pozor si tak dávejte především na silné mrazy, jinak ale můžete vířivku při správné péči bez obav nechat venku a užívat si relaxaci i během chladnějšího počasí.
Když vířivku nepoužíváte, je dobré ji ochránit pomocí krytu, který výrazně prodlouží její životnost. Nebudou do ní padat nečistoty, ochráníte ji před slunečními paprsky nebo například před krupobitím. Vedle toho byste měli vířivku ručně čistit od nečistot, o kvalitu vody je pak nutné pečovat s využitím vhodné chemie.

Doplňky pro vodní zábavu

Využívejte svůj bazén naplno. Děti, dospělí i senioři – každý si přijde na své. Nabízíme velký výběr hraček do vody: například nafukovací míč nebo třeba vybavení pro vodní volejbal, potěší i nafukovací křesílka, lehátka nebo skluzavky. Lidé s omezenou hybností zase ocení praktické schůzky a madla, kterými lze pohyb do bazénu, z něj, ale i v něm výrazně usnadnit.

Kde koupit bazény online?

Skvělým místem pro koupi bazénu je internetový obchod KAMODY.cz. Spolehlivý e-shop s bohatou historií, který se specializuje na vybavení pro dům a zahradu. Skladem má e-shop statisíce kusů zboží, o které se stará skvělý tým zaměstnanců. Spolehnout se můžete na prvotřídní servis včetně rychlé dopravy.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.