Nůžky na živý plot a keře

MAKITA
GARDENA
BOSCH DIY
GÜDE
KÄRCHER
Oblíbenosti Hodnocení Ceny Ceny
Nůžky na živý plot a keře

Zahradní nůžky na živý plot

Dokonale zarovnaný živý plot bude chloubou vaší zahrady. Aby ale vypadal přesně tak, jak chcete, budete jej muset pravidelně zastřihovat. Budete proto potřebovat nůžky na živý plot a keře. Jaké jsou možnosti a podle čeho vybírat?


Nůžky na živý plot jsou skvělým pomocníkem pro každou zahradu

S nůžkami na živý plot zvládnete práci, která by vám trvala spoustu hodin, za zlomek času. Aby vám ale práce šla dobře od ruky, je nezbytné pořídit si správně vybavení. I v nůžkách na živý plot je totiž z čeho vybírat a je tak snadné udělat chybu. Které zahradní nůžky na živý plot pro vás budou ty pravé?

Typy nůžek na živý plot podle pohonu

Elektrické nůžky

Elektrické nůžky na živý plot jsou vhodné na menší zahrady. Pro práci s nimi totiž potřebujete mít dostatečně dlouhý kabel zapojený do zásuvky. Zároveň je zde obrovské riziko přestřižení kabelu během práce s nůžkami. Výhodou je relativně tichý chod bez kouře a vibrací či nutnosti starat se o kapacitu baterie.

Benzinové nůžky

Nejvýkonnější varianta na velké zahrady či pro profesionální využití. Benzinové nůžky na živý plot jsou vhodné na větší dřeviny se silnějšími větvemi či na rozlehlé zahrady. Mezi nevýhody se řadí vyšší hlučnost a vibrace motoru, zvýšené nároky na údržbu a zpravidla větší hmotnost.

Aku nůžky

V poslední době se moderní aku nářadí objevuje i v zahradním vybavení. Aku nůžky na živý plot jsou častou volbou domácností. Oproti elektrické variantě se nemusíte starat o kabel, nůžky jsou přitom podobně výkonné a mají obdobné vlastnosti. Nevýhodou je omezená výdrž baterie.

Mechanické nůžky

I mechanické nůžky na živý plot mají v dnešní době při úpravě živého plotu, keřů a stromků své místo. Slouží především k doladění detailů, zastřižení některých těžko přístupných míst či pro rychlé zastřižení několika větviček, když je to zrovna potřeba. Výhodou je nízká pořizovací cena, nízká hmotnost a jednoduchost použití.

Teleskopické nůžky

Speciální kategorií jsou teleskopické nůžky na živý plot. Ty slouží k zastřihávání vyšších živých plotů a keřů či jiných hůře přístupných míst. Vyrábějí se s různými typy pohonu, ať už jde o benzinové, elektrické, či aku nůžky, existují i teleskopické nůžky ruční.

Výběr správných nůžek na zahradu podle klíčových parametrů

  • Průměr střihu: Velice důležitý parametr, který určuje, jak silné větve budete nůžkami schopni stříhat.
  • Výkon: S výkonnějšími nůžkami vám půjde práce rychleji od ruky, poradí si i s hustým živým plotem, avšak za cenu vyšší spotřeby.
  • Délka lišty: S delší lištou dokážete najednou zastřihnout větší plochu a práce tak bude rychleji hotová. Lépe také dosáhnete na hůře přístupná místa.
  • Rozestup nožů: Menší rozestup využijete pro přesnější střih a tvarování. Větší rozestup nožů je zase ideální volbou, chcete-li rychle zastřihnout větší plochu a na detailech vám tolik nezáleží.

Užitečné vlastnosti a funkce nůžek

  • Otočná rukojeť: Nůžky s otočnou rukojetí jsou obecně pohodlnější, navíc usnadňují práci v těžko přístupných místech. Zejména v případě větších živých plotů či specificky tvarovaných plotů dosáhnete lepšího výsledku.
  • Výměnná lišta na keře či na trávu: Výměnné lišty umožňují využít nůžky také k zastřihávání okrajů trávníku (v místech, kde zahradní sekačka trávu nezastřihne) nebo pro stříhání keřů a stromků.

Kde koupit zahradní nůžky na plot online

Pro výběr zahradních nůžek na živý plot doporučujeme internetový obchod KAMODY.cz. Nabízí širokou škálu produktů. V nabídce e-shopu můžete jednoduše filtrovat a rychle si tak vybrat nůžky přesně takové, jaké potřebujete. Kromě toho můžete využít odborné poradenství přes e-mail, telefon či on-line chat a po odeslání objednávky se již těšit na rychlé doručení. E-shop má totiž většinu položek skladem.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.