Domácí vodárny

WILO
GRUNDFOS
GARDENA
GÜDE
METABO
Oblíbenosti Hodnocení Ceny Ceny
Domácí vodárny

Stabilní tlak vody díky domácí vodárně

Domácí vodárny zajišťují stabilní tlak vody v domácích vodovodech. Tyto systémy čerpají vodu z různých zdrojů, jako jsou řeky, studny nebo cisterny, a zajišťují její dodávku do potrubí pod dostatečným tlakem.

Kromě domácností, které nejsou připojeny k veřejnému vodovodu, jsou domácí vodárny výhodné i v případě, že je sice dům napojen na obecní vodovod, ale tlak vody je nedostatečný.

Díky domácí vodárně je v potrubí udržován konstantní tlak, což znamená, že po otevření kohoutku teče silný a stabilní proud vody, což je ideální pro všechny domácí potřeby, od mytí nádobí po sprchování.

Jak domácí vodárny fungují

Domácí vodárny jsou zařízení, která čerpají vodu z vybraného zdroje pod tlakem a dodávají ji do domácího vodovodního systému. Systém zajistí, že voda je v potrubí neustále pod vysokým tlakem, díky čemuž máte jistotu, že kdykoliv otevřete kohoutek, poteče z něj dostatečné množství vody. To je výhodné nejen pro běžné použití, ale i pro domácí spotřebič, jako jsou například pračky. Domácí vodárny lze přirovnat k zahradním čerpadlům nebo systémům na zachytávání dešťové vody, kde je voda v potrubí a hadicích rovněž tlaková.

Pokud připojíte domácí vodárnu k zdroji jako je studna nebo vodní cisterna, můžete takto získanou vodu využít nejen pro úklid nebo splachování toalet, ale i pro pravidelné zalévání zahrady. Tímto způsobem nezatěžujete zdroje pitné vody z veřejného vodovodního systému. I když se takto získaná voda nehodí k pití, její využití přináší úsporu energie a tedy i financí, a navíc má pozitivní dopad na životní prostředí.

Součásti domácí vodárny

Abychom porozuměli, jak funguje domácí vodárna, je dobré znát její základní části. Tyto části domácí vodárny zahrnují

Tlaková nádoba v domácí vodárně obsahuje směs vzduchu a dusíku, která je od vody oddělena membránou. Když se voda čerpá přes čerpadlo do spojeného bojleru, tlakový spínač neustále sleduje zvyšující se tlak. Jakmile tlak stoupá, membrána se nafukuje směrem k proudění plynů a tím stlačuje tuto směs. Jak se dosáhne nastaveného tlaku, tlakový monitor to zaznamená a vypne čerpadlo.

Výhody domácí vodárny

Při zvažování nákupu domácí vodárny se obvykle do popředí dostává faktor "nezávislosti". Jako kupující chcete mít nezávislost na veřejné vodovodní síti a zároveň ušetřit peníze. S ohledem na to, že již nepoužíváte cennou pitnou vodu z veřejné sítě s přípojkou, náklady na spotřebovanou vodu jsou výrazně nižší.

To je však pouze jeden z důvodů, proč se vyplatí pořídit si domácí vodárnu. Pokud využíváte tento systém k přivedení dešťové vody do domovního vodovodního systému, můžete být jistí, že do tohoto koloběhu nevstoupí vápenec ani jiné škodliviny. Důsledkem je delší životnost spotřebičů, jako jsou pračky, myčky, nádobí a kávovary.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.