Kalová čerpadla

GRUNDFOS
WILO
GARDENA
GÜDE
KÄRCHER
Oblíbenosti Hodnocení Ceny Ceny
Kalová čerpadla

Kalová čerpadla pro různé potřeby

Kalová čerpadla, která jsou také známá jako čerpadla odpadní vody, mají široké využití v mnoha oblastech. Používají se například pro zavlažování v zemědělství nebo pro přepravu znečištěné vody. Často se stávají nepostradatelnými v boji proti povodním nebo záplavám. Špinavá voda, což je termín pro vodu obsahující bahno, nečistoty, kameny a dokonce chemikálie, je pro něj žádný problém.

Kalová čerpadla jsou konstruována tak, aby mohla pracovat buď zcela ponořena ve vodě, nebo částečně ponořena, a to v závislosti na konkrétním použití. Důležité je, abyste před nákupem zohlednili faktory jako je kvalita vody, místo použití a potřebný výkon čerpadla. Vyberte si takové čerpadlo, které nejlépe vyhovuje vašim konkrétním potřebám, ať už jde o odčerpání bahna z rybníka, čištění studny nebo výstavbu jámy.

Jak čerpadlo odpadní vody funguje?

S kalovým čerpadlem můžete čerpat vodu, i když je znečištěná pískem nebo nečistotami o velikosti až čtyři centimetry. Kalové čerpadlo je vhodné zejména pro rybníky, studny nebo stavební jámy. Na rozdíl od ponorných čerpadel na čistou vodu, kalová čerpadla nejsou citlivá na to, jak špinavá voda je, ale jsou velmi výkonná. Některé modely dokáží přečerpat až 25 000 litrů vody za hodinu.

Princip fungování čerpadla spočívá v pohybu pevných částic ve vodě pomocí lopatkového kola. Různé modely kanalizačních čerpadel mají různé výkony, což ovlivňuje i cena a kvalita použitých materiálů. Ty se mohou lišit v závislosti na vašem rozpočtu. Důležitým faktorem je také tvar oběžného kola, který ovlivňuje účinnost a výtlak čerpadla. Kanalizační čerpadla mohou být vyrobená z plastu nebo nerezové oceli, a některé modely dokonce kombinují oba tyto materiály.

Typy kalových čerpadel

Samonasávací kalová čerpadla

Samonasávací čerpadla odpadní vody běží nepřetržitě, pokud je nevypnete. Pracují tak dlouho, dokud nevysajou všechnu vodu. To je způsobeno otáčejícími se oběžnými koly, která vytvářejí podtlak. Jak se zvyšuje vnější tlak, voda se pohybuje.

Čerpadla na odpadní vodu s baterií

Tyto čerpadla nevyžadují zásuvku a mohou být použita všude tam, kde není elektrické napájení.

Čerpadla na odpadní vodu poháněná benzínem

Tato čerpadla nezávisí na dostupnosti elektrického proudu a fungují na základě benzínu v nádrži. Jediným požadavkem je, že v nádrži musí být vždy dostatek benzínu, aby čerpadlo mohlo být v provozu po dlouhou dobu.

Kalová čerpadla levně online na KAMODY

Pokud potřebujete čerpadlo na odpadní vodu a chcete si ho objednat online, můžete tak snadno a rychle učinit na KAMODY. Vybírejte z mnoha modelů od různých známých výrobců. Pro rychlé porovnání si můžete prohlédnout technické údaje výrobků, jako jsou informace o velikosti zrna, výtlačná výška a výška zbytkové vody, které naleznete v technickém listu každého výrobku. Všechny důležité informace budou na první pohled jasně dostupné.

Díky uživatelsky přívětivému rozhraní a různým možnostem platby můžete snadno najít ten správný model pro vaše potřeby. Vaši objednávku obdržíte během několika dní a v případě potřeby můžete využít jednoduchého procesu reklamace nebo vrácení zboží pomocí dostupných formulářů.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.