Ponorná čerpadla

GRUNDFOS
WILO
GARDENA
GÜDE
KÄRCHER
Oblíbenosti Hodnocení Ceny Ceny
Ponorná čerpadla

Jak fungují ponorná čerpadla

Ponorná čerpadla jsou ideální pro odčerpávání vody ze studní, sklepů nebo jiných prostorů. Hodí se také  k vypouštění sudů s dešťovou vodou. Tyto čerpadla se umisťují přímo do vody, kde nasávají vodu přes sací mřížku. Následně voda prochází krytem až do tlakové přípojky, kterou může být hadice nebo trubka, a odtud se voda odčerpává. Díky tomu, že jsou ponorná čerpadla navržena pro snadné a uživatelsky přívětivé použití bez nutnosti složité instalace, lze je jednoduše objednat online. Jen je třeba přesně specifikovat, k jakému účelu bude čerpadlo použito.

Na co myslet před koupí ponorného čerpadla

Při výběru ponorného čerpadla je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Zaprvé, je nutné si ujasnit, jaké bude jeho předpokládané využití. Dále je důležité zkontrolovat, s jakým typem vody budete pracovat – rozdíly mezi slanou vodou, znečištěnou, mírně znečištěnou či čistou vodou mohou být podstatné.

Také se zamyslete nad tím, zda potřebujete, aby se čerpadlo automaticky zapínalo. K tomuto účelu mohou být některé modely vybaveny plovákem, který plave na hladině vody a po dosažení určité úrovně čerpadlo aktivuje, aby odčerpalo nadbytečnou vodu. Tento proces pokračuje, dokud není dosaženo hladiny pro vypnutí. Samozřejmě, ruční ovládání je možností u většiny modelů. Po zvážení těchto aspektů a kvality vody si můžete vybrat čerpadlo, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Různé typy ponorných čerpadel

Ponorná čerpadla se nabízejí v mnoha variantách. K dispozici jsou čerpadla s plovákem i bez plováku. Některá jsou vybavena dobíjecí baterií nebo dostatečně dlouhým kabelem, jiná fungují na benzín. Liší se také v motorovém výkonu, průtoku a možné hloubce ponoru.

Mělká ponorná čerpadla dokáží odčerpat skoro veškerou vodu, proto se hodí například pro zatopené sklepy. Tyto modely zadrží vodu na úrovni nula až dva milimetry a nesmí se používat pro silně znečištěné vody. Pro ty je tu speciální řada čerpadel na špinavou vodu.

V obchodech pro kutily můžete narazit i na malá, kompaktní čerpadla na čistou vodu. Tyto jsou ideální, pokud potřebujete odčerpat vodu z dešťového sudu nebo jiné nádrže.

Dají se najít i čerpadla určená pro slanou vodu. Ty jsou navrženy tak, aby jim slaná voda neškodila. Použití běžného čerpadla pro odčerpávání slané vody by vedlo k rychlému poškození, jelikož sůl by poškodila materiál.

Výhody nákupu na KAMODY.cz

Chcete-li získat ponorné čerpadlo za skvělou cenu, objednejte si ho jednoduše online. Nabízíme široký výběr modelů od renomovaných výrobců. K dispozici je také potřebné příslušenství, jako jsou například přípojky a hadice. Většinu ponorných čerpadel máme přímo na skladě a doručíme vám je během několika dnů.

S námi se nemusíte bát žádných skrytých poplatků. Všechny ceny jsou transparentně uvedeny a DPH je samozřejmě zahrnuta v ceně. Pokud máte jakékoliv otázky týkající se platby nebo konkrétních modelů ponorných čerpadel, neváhejte se obrátit na naše zkušené pracovníky. Řešení případných reklamací nebo vrácení zboží je s našimi formuláři velmi snadné a přátelské k uživatelům.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.