Ponorná tlaková čerpadla

GARDENA
KÄRCHER
GÜDE
METABO
Oblíbenosti Hodnocení Ceny Ceny
Ponorná tlaková čerpadla

Nákup ponorného tlakového čerpadla pro konkrétní použití

Rozhodujete-li se pro nákup ponorného tlakového čerpadla, jistě máte mnoho otázek. Jaké ponorné tlakové čerpadlo je nejlepší pro zavlažování mé zahrady? Která čerpadla se hodí pro použití v cisternách a studnách? Je lepší vybrat čerpadlo s tlakovým spínačem a jaké možnosti nabízí ponorná tlaková čerpadla s automatickým ovládáním?

Ponorná tlaková čerpadla a jejich využití

Ponorná tlaková čerpadla jsou nezbytná v situacích, kdy je potřeba vypustit vodu. Typicky je najdeme v odvodňovacích šachtách, cisternách nebo studních. Jsou užitečná také v případě poškození potrubí. Ale nejen to, skvěle poslouží i pro zavlažování zahrady. Tato čerpadla vynikají svým vysokým výkonem a schopností tlačit vodu do značných výšek, což je výrazně nadstandardní vlastnost. Kvalitní izolace je u ponorného tlakového čerpadla klíčová, stejně jako správný výběr typu instalace - zda se jedná o mobilní čerpadlo nebo o pevně instalované.

Ponorné tlakové čerpadlo je chráněno oběžným kolem s několika komorami, které je poháněno elektromotorem. Tato rychlá rotace umožňuje čerpadlu nasávat vodu a zrychlovat ji ve svém odstředivém mechanismu. Následně voda prochází difuzorem a je vedena hadicí ke koncovému místu použití. Díky své štíhlé konstrukci se ponorná tlaková čerpadla hodí i do míst, kam je obtížnější se dostat.

Kritéria pro nákup ponorného tlakového čerpadla

Když se chystáte koupit ponorné tlakové čerpadlo, je důležité promyslet si několik klíčových aspektů. Na trhu je široká nabídka a pro nezkušeného zákazníka může být výběr náročný. Proto si před samotným nákupem položte tyto otázky:

  1. Jaké množství vody potřebujete čerpat?
  2. Do jaké hloubky musí čerpadlo dosahovat?
  3. Jaký výtlačný tlak je pro vaše potřeby nezbytný?
  4. Jaký průměr by měla mít výstupní hadice?
  5. Budete čerpat čistou nebo znečištěnou vodu?
  6. Jak velký je prostor, ve kterém bude čerpadlo instalováno?

Pokud víte, k čemu potřebujete ponorné tlakové čerpadlo před jeho koupí, bude vám výběr toho správného mnohem jednodušší.

Důležité informace o ponorném tlakovém čerpadle

Hloubka instalace

Označuje to, jak daleko je od vodní hladiny k hornímu okraji čerpadla. Ukazuje, do jaké hloubky je možné ponorné tlakové čerpadlo umístit do vody. Běžně se setkáváme s hloubkami pět až sedm metrů, ale jsou dostupné i modely pro hloubky osm až dvacet metrů, které se snadno zapracují do studní a šachet.

Velikost částic

Specifikuje největší velikost částic, které můžete ponorným tlakovým čerpadlem čerpat. To závisí na čistotě vody.

Ponorná tlaková čerpadla se hodí pro čerpání čisté vody, typicky z použitých studní, cisteren a nádrží. Voda se pak využívá jako užitková voda v domácnostech nebo pro zavlažování zahrady.

Čerpadla pro špinavou vodu se hodí tam, kde je voda znečištěná a obsahuje hodně nečistot, například při povodních, prasklých potrubích nebo při vypouštění septiků a zahradních jezírek.

Výhody nákupu na KAMODY

Když si pořídíte ponorná tlaková čerpadla v našem e-shopu, získáte přístup k odbornému poradenství. Díky tomu nebudete muset řešit případné problémy sami.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.