Solární ohřev vody

Mít solární systém na ohřev vody není dnes už nic neobvyklého. Tento způsob se dá považovat za nejvýhodnější využití slární energie. Solární systémy dělíme do několika kategorií podle toho, jakým způsobem fungují. My se specializujeme na systémy pro ohřev užitkové vody (TUV) v domácnostech, ale i například v bazénech.

Proto, aby celý systém mohl v základu fungovat je za potřebí několik nezbytných součástí. Tou nejdůležitejší a základní je samozřejmě solární kolektor, což je ta velká černá deska, kterou jistě všichni znají. Taková deska se pak umístí na střechu v místě, kde svítí slunce nejvíce a dopadá zde tedy nejvíce slunečního záření. Tím se ohřívá kapalina obíhající v kolektoru, která následně zahřeje vodu v bojleru. V konečné fázi se voda dostane potrubím do kuchyně, koupelny nebo tam, kde ji používáte.

Další součástí je tedy bojler, ve kterém ohřátá voda zůstane do chvíle, než jsme ji připraveni spotřebovat. V místních klimatických podmínkách je potřeba použít do kolektorů nemrznoucí směs, aby byl umožněn celoroční provoz. Tepelný výměník je také nezbytným prvkem, kvůli předání tepla do zásobníku. V neposlední řadě je důležitou částí potrubí, ventily a další příslušenství.

U nás si vyberete ze solárních paketů s nádobou, s plynovým kotlem, s elektrokotlem, solárních sestav a příslušenství. Zabýváme se prodejem prestižních značek jako je PROTHERM, DRAŽICE nebo ŽDB GROUP a.s. Rádi Vám i poradíme s výběrem a zodpovíme Vaše dotazy. Vyberte si zboží za bezkonkurenční ceny!

Zobrazit více >>>
PROTHERM
JUNKERS
WILO
REGULUS