DRAŽICE NIBE EL 150-3kW Ohřívač nerezový WH074400
DRAŽICE NIBE EL 150-3kW Ohřívač nerezový WH074400 DRAŽICE NIBE EL 150-3kW Ohřívač nerezový WH074400

DRAŽICE NIBE EL 150-3kW Ohřívač nerezový WH074400

DRAŽICE NIBE EL 150-3kW Ohřívač nerezový WH074400 Elektrický ohřívač vody pro rodinné, bytové domy či penziony o objemu 150 litrů. Technické parametry: Objem: 150 litrů Antikorozní ochrana: ner... Zobrazit celý popis »


Kód / Model: WH074400

Popis

DRAŽICE NIBE EL 150-3kW Ohřívač nerezový WH074400

Elektrický ohřívač vody pro rodinné, bytové domy či penziony o objemu 150 litrů.

Technické parametry:
Objem: 150 litrů
Antikorozní ochrana: nerez
Objem energie při 80°C: 13,9 kWh
Ohřev na 45°C při 3kW: 2,0 hodin
Ohřev na 80°C při 3kW: 4,0 hodin
Hmotnost: 54 kg
Výška: 701 mm
Průměr: 600 mm
Délka: 905 mm
Výkon topného tělesa: 3 kW
Jištění 3kW těleso: 6 A
Napájení: 400 V nebo 230V
Třída elektrického krytí: IP 24

Ohřívač vody EL nabízí volbu robustního ohřívače vody, který můžete umístit do technické místnosti či sklepa. Tento model je určen pro ležatou montáž například na konzole pod strop. Ohřívač vody EL se skládá z nerezové nádrže. Tepelná izolace ohřívače je provedena z bez freonové PUR pěny (EPS) pro dokonalé izolační vlastnosti ohřívače. Ohřívač vody EL je z výroby vybaven termostatem s možností nastavení maximálně do 80°C. Ohřívač vody EL je dodáván v zapojení na 400V s výkonem topného tělesa na 3kW nebo na 230V s výkonem topného tělesa na 2kW. Ohřívač vody EL je z výroby vybaven sadou směšovacího a pojistného ventilu se zpětnou klapkou.

- Kvalitní nerezový ohřívač
- Dlouhá životnost
- Nerezová nádrž zajišťující kvalitní vodu
- Nadstandardní tepelná izolace
- Kompaktní provedení
- Příjemný design
- Ležaté provedení

Nerezové ohřívače vody NIBE
Společnost NIBE mimo tepelných čerpadel a jejich příslušenství dodává na český trh i nerezové elektrické a nepřímotopné ohřívače vody. Nerezové provedení ohřívačů NIBE zajišťuje jejich vysokou životnost při dlouhodobém zachování kvality vody.

Něco málo k NIBE nerezové oceli:
Kvalita použité nerezové oceli má na antikorozní odolnost nádoby pro ohřev vody značnou důležitost. Společnost NIBE zvolila feritickou ocel EN 1.4521. Ta mimo jiné obsahuje 18% chrómu a 2% molybdenu, avšak minimální množství niklu. Protože se jedná o feritickou ocel, není náchylná k napěťové korozi, což znamená, že je odolná proti zvýšenému obsahu chloridů ve vodě.

Vysoký obsah chrómu a zvláště pak obsah molybdenu zlepšují odolnost vůči důlkové korozi. Extrémně nízký obsah niklu je výhodný i z hlediska ochrany zdraví a životního prostředí, protože se při provozu neuvolňují ionty niklu, které se u jiných materiálů mohou uvolňovat během počáteční fáze provozu.

Kromě volby materiálu jsou důležité i jednotlivé fáze zpracování. Výrobní proces u firmy NIBE probíhá způsobem, který vylučuje vznik trhlin. Je důležité, aby po svaření měl povrch nádoby, který přichází do styku s vodou, homogenní složení. Toho se u firmy NIBE dosahuje využitím unikátního procesu moření, kdy dochází k pasivaci povrchu vytvořením rovnoměrné vrstvy oxidu na celém vnitřním povrchu nádoby pro ohřev vody.

Při styku s vodou s extrémně vysokým obsahem chloridů se může projevit důlková koroze, zvláště v kombinaci s vysokým stupněm tvrdosti vody, kdy dochází k usazování vodního kamene. V těchto případech se nemůže kyslík přirozeně obsažený ve vodě dostat na povrch oceli a koroze může probíhat pod nánosem vodního kamene.

ILUSTRAČNÍ FOTO

Dokumenty

Recenze (0)

Napsat recenzi

Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!

Hodnocení: Nejhorší           Nejlepší

Opište prosím kód z obrázku do pole níže:Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.